KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16107064
nr 1610 7064
Emil Lemon
(1895-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Bellmanhuset. Olja på pannå, 50x58cm, yttermått inklusive ram: 57x66cm
Emil Lemon, svensk bildkonstnär född 1895, död 1968.
Utrop:
500 kr
måndag 1 april 2024
kl 18:53:26